Offering you a complete choice of products which include step up auto transformer, booster auto transformer and step down auto transformer.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Secondary Voltage | 415 V |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Type | Electrical Power |
| Voltage Ratio | greater than 1 |
| Brand | Power Transelectro |
| Frequency | 50Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Output Voltage | 240 V |
| Phase | 2 Phase |
| Frequency | 50Hz |
| Cooling Type | Dry type/Air cooled |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Winding Material | Copper |
| Frequency | 50Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
Kunj Patel (Director)
Power Transelectro
391, Sadhu Waswani Nagar, Near Sindhi Colony
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India