Providing you the best range of 10a cutting transformer with effective & timely delivery.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Phase | Single Phase |
| Primary Voltage | 480V |
| Material | magnetic core made of silicon steel |
| Insulation | F Class |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Current | 10Amp-300Amp |
Minimum order quantity: 11 Piece
Kunj Patel (Director)
Power Transelectro
391, Sadhu Waswani Nagar, Near Sindhi Colony
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India