Pioneers in the industry, we offer 415v isolation transformer, three phase isolation transformer and 220v isolation transformer from India.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Power | 5 kVA |
| Power Rating | 5 kVA |
| Input Voltage | 415V |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Frequency | 50Hz |
| Insulation | F class |
Minimum order quantity: 11 Piece
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 100 kVA |
| Cooling Type | Dry type/Air cooled |
| Frequency | 60Hz |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 415V |
| Insulation | F class |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Dry type/Air cooled |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
| input voltage | 220V |
| Insulation | F class |
Minimum order quantity: 11 Piece
Kunj Patel (Director)
Power Transelectro
391, Sadhu Waswani Nagar, Near Sindhi Colony
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India