Prominent & Leading Manufacturer from Indore, we offer vibrator transformer.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Material | Copper |
| Transformer Type | Transformer |
| Connecting lead length | The connecting lead length for a vibrator transformer refers to the length of the wires . |
| Rated Primary current | 10A to 3000A or more |
| Standard Grade | IEC 60076 |
| Voltage | 440V/220V |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Three Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
Kunj Patel (Director)
Power Transelectro
391, Sadhu Waswani Nagar, Near Sindhi Colony
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India